0 0 0
 
     
 
 
Top.LV

Portāla jaunumi

Pupuķa Ukša dziesmu svētki

Pupuķis Uksis ir bēdīgs. Lai draugu iepriecinātu, Eiropas ūpis Bubo izdomā varenu plānu - sarīkot Mežaparkā dziesmu svētkus. Tā kā abiem trūkst pieredzes tik lielu svētku organizēšanā, tiek nolemts sākt ar mazumiņu - vienu dziesmu, kuru svētku dalībnieki iemācītos gan izdziedāt, gan izdejot. Bet...

 

Piglas stāsti. Piedzīvojumi ar kartupeļiem.

Apgāds "Jumava" laidis klajā jau trešo darbu bērniem paredzētajā izzinošo grāmatu sērijā "Piglas stāsti" - Vitas Štelmaheres aizraujošo stāstu par zinātkāro sivēntiņu "Piedzīvojumi ar kartupeļiem". Pigla ir ieradies jaunās mājās. Viņš iepazīstas ar jaunajiem draugiem, apkārtni un māju saimniekiem. Šoreiz liela uzmanība tiek veltīta kartupeļiem. Tu uzzināsi, kā tie radušies, kā tos stāda un novāc. Pigla kopā ar savu draugu Kartupu piedzīvo daudz aizraujošu notikumu - tiek nozagti sastādītie kartupeļi, dzīvniekiem pievienojas ciemiņš, kurš dzīvnieku vidū rada dalītas jūtas. Kas ir zagļi, ciemiņš un kādi neparedzēti notikumu pavērsieni risinās lauku mājā, to uzzināsi šajā grāmatā.

 

Es dzīvoju zaļajā Latvijā

Šī grāmata ("Jumava") kā labs dabas vērtību draugs atklās jaunajiem lasītājiem tās priekšrocības un vērtības, aicinot vairot dabas bagātības. Turklāt, lai dzīvotu zaļajā Latvijā, – par to ik dienas jārūpējas gan katram pašam, gan kopā ar tuvākajiem. Mēs varam!

 

Albīns. Nežēlīgās gadsimtnieku spēles.

Triloģijas otrajā grāmatā noslēpumainā gadsimtnieku brālība tiek ierauta jaunās intrigās un strīdos. Šoreiz notiek cīņa par mūžīgās dzīvības noslēpumu. Galvenais varonis ir melu meistars Albīns, kurš iedraudzējas ar Anni un Mariju, kuras iepazīt var pirmajā triloģijas grāmatā, un ar katru meiteni Albīnu saista kāds noslēpums. Notikumi risinās gan noslēpumainajā un mistiskajā gadsimtnieku pasaulē, gan tādās leģendu apvītās pasaules vietās kā Quinta da Regaleira Portugālē, Šondoonas alā Vjetnamā, Transilvānijā Rumānijā. ("Lauku Avīze")

 

Gliemezīša Glika diena.

Sērijā "Piecminūšu stāstiņš un lasāmmīklas" iznākusi jauka Vitas Štelmaheres vasaras lasāmgrāmata bērniem "Gliemezīša Glika diena" ("Lauku Avīze") – stāstiņš par gliemezīti, kurš saņem drosmi un dodas prom no mājām uz pīļu dīķi. Pa ceļam viņš iepazīst taurenīti Koko, runci Murko, muskuspīles Jēci un Pēci, ķirzaku Tūti un daudzus citus. Grāmatas beigās – jautājumi, spēles un uzdevumi par stāstiņu.

 

Uzmanību! Rafī nāk.

Rafī beidzot ir klāt! Iznākusi bērnu grāmatiņu rakstnieces Vitas Štelmaheres jaunā grāmata “Uzmanību! Rafī nāk!”. Grāmatā apkopoti asprātīgi stāsti un situācijas no Rafja ikdienas. Skaistais, gudrais, dažreiz aušīgais un nerātnais suņuks iepazīst Latviju, apceļo Latvijas pilsētas, piedalās grāmatu svētkos Kuldīgā, Jūras svētkos Ventspilī, Helovīnu svin Cēsu viduslaiku pilī, Jauno gadu – Mārcienas muižā…

 

Piedalies konkursā un triloģijas 2. daļā var būt Tava sižeta līnija!

 

Izdevniecība “Lauku Avīze” izsludina literāro darbu konkursu “Annemarija krustcelēs”.

Kā atceraties, Vitas Štelmaheres triloģijas “Nežēlīgās gadsimtnieku spēles” pirmajā daļā “Annemarija” vienā no sižeta līnijām galvenās varones Annes draudzene Elīna pazūd noslēpumainos apstākļos vecā barona senatnīgajās kapenēs…

Autore vēlas iesaistīt šīs sižeta līnijas risinājumā mērķauditoriju, aicinot sniegt versijas par Elīnas tālāko likteni, risinājumu cieši saistot ar grāmatā “Annemarija” aprakstītajiem notikumiem.

Konkursu rīko izdevniecība “Lauku Avīze” un portāls www.viegli.lv, tā norises laiks no 2015. gada 10. marta līdz 2015. gada 17. aprīlim.

 

AnneMarija. Nežēlīgās gadsimtnieku spēles.

Satikušās pēc piecdesmit gadiem, darbīgā un dzīvespriecīgā Tifānija un kaprīzā Margareta slēdz derības – kas pasaulē ir varenāks – Labais vai Ļaunais. Astrīdas kundzes laboratorijā tiek dubultota meitenīte, un rodas Anne un Marija. Pēc četrpadsmit gadiem māsas Tifānija un Margareta noskaidros, kas ņēmis virsroku… Sadarbojoties portālam www.vieglifantazet.lv, Latvijas avīzes izdevniecībai un Valsts kultūrkapitāla fondam ir iznākusi V. Štelmaheres grāmata "AnneMarija. Nežēlīgās gadsimtnieku spēles". Katra grāmatas lappuse atklāj noslēpumainu un mistisku pasauli, kurā darbojas kurmju pasts, lapseņpeles, augošas lelles, zelta auskariņi, kas palīdz saprast zvēru un putnu valodas.

 

Piglos istorijos

Iznākusi arī Vitas Štelmaheres bērnu grāmatiņas "Piglas stāsti. Piedzīvojumu sākums" (Rudens. Ziema) tulkotais izdevums Lietuvas bērniem. Tagad arī viņi var sekot līdzi sivēna Piglas un viņa draugu darbiem un nedarbiem. Jauku lasīšanu!

 

Es dzīvoju Latvijā

Poga ir neparasts kaķis, kurš zina visu. Pūkainajam čau-čau šķirnes suņukam Rafī savukārt ir tik ļoti daudz jautājumu. Iepazinušies bērnu iemīļotajās grāmatiņās "Piglas stāsti", abi šoreiz dosies aizraujošā piedzīvojumā pa interesantu vietu un jauku cilvēku zemi - Latviju.

 

Piglas stāsti 2

Tiem, kas iepazinušies ar jautro sivēnu Piglu, izdevniecība "Jumava" sagādājusi dāvanu - Vitas Štelmaheres otro grāmatiņu "Piglas stāsti. Piglas jaunie draugi" (Pavasaris. Vasara). Sivēns Pigla pavasara palu laikā nokļūst svešās mājās un satiek jaunus draugus. Kopā ar jaunajiem draugiem nāk jauni piedzīvojumi - gan jautri, gan briesmīgi. Grāmatiņa patiks gan lieliem, gan maziem. Ļoti skaisti ir arī mākslinieces Kristīnes Ramanes zīmējumi. Viens no grāmatiņas varoņiem - suņuks Rafī, kopā ar rakstnieci, drīzumā ciemosies vairākās Latvijas pilsētās un tiksies ar bērniem - grāmatiņas lasītājiem.

 

Piglas stāsti

Tieši pirms Ziemsvētkiem izdevniecība "Jumava" ir laidusi klajā jauku Vitas Štelmaheres sarakstītu grāmatiņu bērniem "Piglas stāsti. Piedzīvojumu sākums" (Rudens. Ziema). Mazais, ziņkārīgais un bieži vien pārgalvīgais sivēns Pigla kopā ar saviem draugiem bauda rudens un ziemas priekus, nonāk bīstamās un smieklīgās situācijās, iepazīst pasauli un satiek jaunus draugus. Grāmatas autori sarakstīt darbu un iesniegt publicēšanai iedrošināja portāls vieglifantazet.lv. Ja Jums un Jūsu bērniem patīk lasīt, tad "Piglas stāsti" būs vislabākā Ziemsvētku dāvana visai  ģimenei.

 

Apsveicam!

Portāla www.viegli.lv sadaļas www.vieglicelot.lv 100 objektu atklājēju pulkam nu ir pievienojies vēl viens - portāla lietotājs Aizupietis. Pēc atklāto objektu daudzuma un daudzveidības var spriest, ka ceļošana ir Aizupieša sirdslieta. Portāla www.vieglicelot.lv administrācija apsveic Aizupieti un novēl turpināt ceļošanu, objektu atklāšanu un dalīšanos ar saviem atklājumiem portālā www.vieglicelot.lv arī turpmāk, kā arī piešķir portāla eksperta "formas tērpu" - īpašo T-kreklu. Iespējams, ka tieši Aizupieša atklāto objektu attēli un apraksti ieinteresēs tos apmeklēt ne vienam vien portāla www.vieglicelot.lv lietotājam.

 

Administrācija.

 

Ozolzīles Zoodārza mežacūku saimei.

Portāla viegli.lv darbinieku ģimenēm apmeklēt Rīgas Zooloģisko dārzu ir sena tradīcija. Viena tāda apmeklējuma laikā mūs savaldzināja kolorītais meža cūku tētis, kā rezultātā tapa ideja par stāstu bērniem, kura galvenais personāžs ir impozants sivēns. Ideja ir realizējusies dzīvē, un no stāstu („Piglas stāsti”) sērijas jau publicēti divi darbi, viens no tiem tulkots arī krievu valodā (portāla sadaļā www.vieglifantazet.lv ). Šogad, kad daba mūs lutina ne vien ar pasakaini krāšņu mākoņu ainām, bet arī ar koku lapu krāsainību un ozolzīļu pārbagātību, atcerējāmies mūsu iedvesmas avotu – Zoodārza iemītnieku, vareno mežacūķi. Ilgi nevajadzēja domāt, kā pateikties par radošās idejas piespēlēšanu. Portāla darbinieki, draudzīgā saimē, savāca lielu maisu ar ekoloģiski tīrām un, domājams, arī garšīgām zīlēm (tiesa, paši tās neesam pagaršojuši). Paldies par ideju! Lai tev, ruksi, un tavai ģimenei tās labi garšo! Ēdiet uz veselību un turpiniet priecēt gan lielos, gan mazos Zoodārza apmeklētājus.

 

Apsveicam!

Apsveicam Kimi un mazLIELI, kuri pievienojušies aktīvākajai portāla lietotājai uudensmeitai, un arī atklājuši jau vairāk par 100 objektiem, līdz ar to iegūstot portāla viegliceļot.lv. eksperta atšķirības zīmi – krekliņu ar  portāla simboliku. Lai labi valkājās un viegli atklājas nākošie objekti! Kurš no portāla lietotājiem būs nākošais?

 

Administrācija.

 

Vairāk informācijas – vieglāka dzīve!

Intervija ar portāla vieglicelot.lv  idejas autoru Zinti Štelmaheru.

 

Kā radās ideja par portālu vieglicelot.lv?

Idejai jau ir kādi 10 gadi. Tā radās pie pirmā tālākā ārzemju brauciena. Zināju gala mērķi un domāju, ka brauciens ilgs kādas 26 stundas. Lai ceļā nerastos nepatīkami pārsteigumi, jau iepriekš, ar internetā atrodamās informācijas palīdzību, vēlējos saplānot gan pieturas/atpūtas vietas, gan degvielas uzpildes punktus, gan optimālāko brauciena maršrutu. Tomēr visa šī informācija bija jāmeklē n-tajās mājas lapās, kurās atrodama tikai oficiālā konkrēto firmu, uzņēmumu informācija, kas reālajā dzīvē stipri atšķīrās no solītā. Jau brauciena laikā sāku domāt par to, ka būtu ideāli, ja internetā atrastos vienota vide, kurā var gan izplānot brauciena maršrutu, gan vizuāli iepazīties ar ceļā/gala mērķī atrodamajām apskates un apmeklējuma cienīgām vietām, izvēlēties sev piemērotāko naktsmītni, izlasīt citu ceļotāju atsauksmes par jau redzēto, kā arī varēt elektroniskajā vidē ar šiem cilvēkiem sarakstīties un noskaidrot viņu ieteikumus par konkrētās vietas apmeklējumu… Gaidīju, gaidīju, bet šādu vidi internetā nesagaidīju. Un tad dzima ideja – kāpēc es nevarētu būt šīs vides veidotājs.

Ko cilvēki un firmas var iegūt no portāla vieglicelot.lv?

Jo vairāk cilvēku ievietos informāciju par jebkuru apskatīt vai apmeklēt vērtu vietu (pili, veikalu, bistro, muzeju, sabiedrisko tualeti, ezeru u.c.), jo pašiem būs vieglāk kaut kur dodoties. Savukārt, jo vairāk uzņēmumu ievietos īsu informāciju par saviem pakalpojumiem, produktiem un pašu uzņēmumu, kā arī izmantos portāla doto iespēju interesentiem ātri un vienkārši iekļūt viņu mājas lapā, ceļot gribētāji, iespējams, izvēlēsies savā maršrutā iekļaut tieši šo uzņēmumu apciemojumu. Jau iepriekš sameklēt pietiekami objektīvu informāciju, izplānot maršrutu, uzzināt laika apstākļus, noskaidrot būtiskas lietas, lai brauciens būtu patīkama izklaide, nevis murgaina cīņa ar neveiksmēm un pārpratumiem. Pats esmu šī portāla aktīvs lietotājs un personīgi esmu uzzinājis ļoti daudz jauna un interesanta par Latvijā manis „atklātajiem” objektiem. Ar laiku tas kļūst par hobiju – atrast kādu jaunu, interesantu vietu un ieteikt vai, gluži pretēji, neieteikt to apmeklēt citiem. Savukārt firmām tā ir lieliska iespēja reklamēt sevi visā pasaulē, jo jau pašreiz mūsu portālu apmeklē no 95 pasaules valstīm, lai arī milzīgajos interneta informācijas džungļos vēl esam jauniņie, kā saka – zīdaiņu autiņos.

Kādi ir tuvākās nākotnes plāni vieglicelot.lv?

Maksimāli paplašināt portālā esošās informācijas klāstu. Bet bez portāla lietotāju aktivitātes to nav iespējams izdarīt ātri un efektīvi. Tāpēc jau tagad pirmajām 25 firmām tiek dota iespēja visā viņu uzņēmuma darbības laikā reklamēties pie mums bez maksas, bet privātpersonām – aktīvākajiem atklājējiem (100 atklāti objekti) tiek dāvināts ekskluzīvs eksperta krekliņš.  Ir paredzētas arī citas pārsteiguma balvas.

Vai Jūsu nākotnes plāni ir saistīti tikai ar vieglicelot.lv?

vieglicelot.lv ir tikai viena no daudzajām portāla viegli.lv sadaļām - jau darbojas vieglifantazet.lv (literāri interaktīvais portāls), sagatavošanā ir arī nākamais projekts. Es vēlos parādīt, ka dzīvot ir viegli – ceļot, fantazēt, pirkt, pārdot, iepazīties. Tikai jāskatās uz visām lietām no to gaišās, pozitīvās un vieglās puses, un cilvēkiem savstarpēji jāsadarbojas, jābūt aktīviem un vieglā dzīve jāveido visiem kopā. Tāpēc gribu uzrunāt katru portāla vieglicelot.lv apmeklētāju – esi aktīvs, piedalies portāla veidošanā – atklāj pasauli, komentē jau atklātās vietas, saraksties ar citiem portāla lietotājiem. Un, ja Tev kaut kas pietrūkst, lai portāla lietošana patiešām radītu prieku un būtu viegla,  sūti savus ieteikumus man  viegli@viegli.lv. Veidosim lielāko un labāko pasaules ceļvedi!

 

Apsveicam!

Viegli.lv vēlas pateikt Paldies pirmajai aktīvākajai portāla lietotājai uudensmeitai, kura atklājusi vairāk par 100 objektiem portālā viegliceļot.lv. Un tas jau ir eksperta cienīgs sniegums. Paldies, Tev! Un lai Tu kaut kā atšķirtos no pārējiem, dāvinām Tev krekliņu (eksperta zīmi) ar portāla simboliku. Lai labi valkājās un viegli atklājas nākošie 100! Ceram uz atsaucību arī no citiem portāla lietotājiem. Kurš būs nākošais?

Administrācija.